Co to jest szkolenie okresowe kierowców (kod 95) — jak przebiega takie szkolenie i ile kosztuje?

17 lipca 2023

Praca za kółkiem samochodu ciężarowego, jak i autobusu to bardzo odpowiedzialne zadanie. Doświadczeni kierowcy mimo wieloletniego fachu w ręku i tak są zobligowani do regularnego odnawiania uprawnień. Zezwolenie na kontynuowanie pracy w zawodzie otrzymują kierowcy po przebyciu szkolenia okresowego. 

W tym wpisie dokładnie przyjrzymy się temu zagadnieniu. Opiszemy najważniejsze kwestie oraz podamy ceny kursu na przewóz rzeczy i osób. 

Zapraszamy do zapoznania się z treścią!

Kto może przystąpić do szkolenia okresowego kierowców?

Od tego należy zacząć. Do szkolenia okresowego kierowców mogą przystąpić kandydaci, którzy posiadają PKZ — Profil Kierowcy Zawodowego

Jak uzyskać PKZ?

Profil Kierowcy Zawodowego każdy kandydat może otrzymać, wybierając się do Wydziału Komunikacji znajdującego się w miejscu zamieszkania aspirującego. 

Aby uzyskać PKZ, kandydat musi pozytywnie przejść:

  • badania lekarskie,
  • badania psychologiczne, 
  • oraz otrzymać potwierdzenie o braku jakichkolwiek przeciwwskazań do kierowania pojazdami. 

Gdzie można wykonać badania lekarskie oraz psychologiczne?

Badania lekarskie oraz psychologiczne uprawniające do przystąpienia do szkolenia okresowego kierowców każdy kandydat może wykonać u nas, w:

Szkolenie okresowe kierowców — przebieg kursu

Szkolenie okresowe kierowców składa się z 35 godzin zajęć. Warto na samym początku zaznaczyć, że każdy kierowca zawodowy jest zobowiązany do jego odnowy raz na 5 lat

35 godzin zajęć to lekcje teoretyczne, które są realizowane według bloków programowych przygotowanych i dostosowanych do wybranej kategorii prawa jazdy.

Szkolenie okresowe możesz wykonać w postaci kursu okresowego lub w formie cyklu zajęć. 

Kurs okresowy składa się z 21 godzin zajęć, w których skład wchodzi obowiązkowy moduł szkolenia okresowego, oraz 14 godzin zajęć — składających się z modułów dopasowanych do ww. poszczególnych kategorii prawa jazdy. 

Kurs na przewóz rzeczy i osób — szkolenie okresowe kierowców cena

Szkolenie okresowe kierowców to koszt rzędu 1 199 zł

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Więcej na temat szkolenia okresowego, zakresu zajęć oraz wiedzy zawartej w modułach znajdziesz tutaj