Kurs prawa jazdy — dodatkowe godziny przed egzaminem, dlaczego warto? Nauka Jazdy Tarnowskie Góry zaleca:

24 kwietnia 2023

Obecnie umiejętność prowadzenia samochodu dla większości z nas jest koniecznością. Niemniej, aby do tego doszło, wpierw trzeba zdać egzaminy. Zdarza się, że nie zawsze wszystko idzie po myśli kursanta, przez co egzamin nie zostaje zaliczony, co w takim razie dalej? 

Czy warto wykupić dodatkowe godziny, czy liczyć na „łut” szczęścia, że następnym razem się uda? 

W tym wpisie wyjaśnimy sobie tę kwestię, zapraszamy!

Jazdy doszkalające — dlaczego warto?

Z własnego doświadczenia wiemy, że niektórzy kursanci po niezaliczeniu egzaminu za pierwszym razem odpuszczają na pewien czas. Wiemy też, jak stresujące jest to przedsięwzięcie, które każdy jak najszybciej chciałby mieć po prostu za sobą. 

Po czasie, gdy emocje już opadną, kursant znów chce podejść do egzaminu praktycznego, choć od ostatniej próby minęły już — załóżmy — 3 miesiące. Czy to dobry pomysł, aby iść na tzw. żywioł, mając na względzie fakt, że w ciągu 3 miesięcy dana osoba nie miała w ogóle styczności z kierowaniem pojazdu? Według nas — nie

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dużo informacji mogło wypaść z głowy, co może wiązać się z jeszcze większym stresem (niż za 1. razem), oraz oczywiście z możliwą stratą pieniędzy

Co dadzą Ci dodatkowe godziny?

Poniżej przedstawimy Ci kilka powodów, dla których warto wykupić kilka dodatkowych godzin

Większa pewność

Praktyka czyni mistrza. Jest to stwierdzenie pasujące zarówno do osób przed pierwszym egzaminem praktycznym, jak i dla tych, którym nie udało się sprostać temu wyzwaniu (np. za pierwszym razem).

Jazdy doszkalające to rewelacyjny sposób, aby podszlifować umiejętności i zarazem jeszcze dokładniej przygotować się do egzaminu w WORD-zie. 

Dzięki temu zyskasz pewność siebie oraz zredukujesz stres, który najprawdopodobniej będzie Ci towarzyszyć w trakcie egzaminu państwowego. 

Zobacz również: Egzamin praktyczny na prawo jazdy kat. B — co powinieneś wiedzieć przed jego rozpoczęciem?

Skupienie się na czułych punktach

Jest to jedna z najistotniejszych korzyści podczas jazd doszkalających. W takiej sytuacji instruktor skupia się w szczególności na aspektach, które wymagają poprawy, oraz tych, przy których nie czujesz się wystarczająco pewnie

Poznasz dokładniej infrastrukturę miejską

Jakby nie patrzeć, często zdarza się, że standardowa ilość godzin nie jest wystarczająca dla wszystkich osób szkolących. Jest wiele miejsc, w które w trakcie egzaminu może zabrać Cię egzaminator. Jak wiadomo, największą bolączką są skomplikowane skrzyżowania, wąskie uliczki w mieście itp. 

Dzięki dodatkowym godzinom dokładniej poznasz miasto, w którym następnie podejdziesz po raz pierwszy do sprawdzianu swoich umiejętności, lub po raz kolejny. 

Podsumowanie

Dodatkowe godziny z pewnością okażą się dobrym rozwiązaniem. Chcemy też zaznaczyć, że może z nich skorzystać każdy, a nie wyłącznie osoby, którym nie udało się zdać egzaminu praktycznego. 

Jeżeli nie czujesz się wystarczająco na siłach przed pierwszym podejściem, również zawsze możesz dokupić kilka godzin, aby podszlifować punkty, w których nie czujesz się najlepiej. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do naszego Ośrodka Szkolenia Kierowców na kurs prawa jazdy kategorii B!