Jak przewozić ładunek w pojeździe?

9 grudnia 2022

Zamówienia klientów są naprawdę różne. Jeden produkt będzie cięższy, drugi lżejszy, inny szerszy, a kolejny dłuższy i wyższy, kolejny zaś bardzo delikatny, no właśnie… I co z tym w takim razie zrobić, skoro wszystko trzeba przewieźć za jednym razem?

W tym wpisie opowiemy Ci, dlaczego warto używać pasy transportowe z napinaczem oraz, taśmy transportowe i dlaczego właśnie z nich powinieneś skorzystać, przewożąc ładunek. Zapraszamy do zapoznania się z treścią!

Jak wygląda to od strony przepisów?

Podejrzewamy, że nie raz widziałeś krótkie filmiki na Facebooku lub YouTubie, które to pokazują niekompetencję kierowców przewożących różnego rodzaju materiały. 

Jak zapewne wiesz, źle transportowane produkty niosą ze sobą ogromne niebezpieczeństwo dla Ciebie, a tym bardziej dla innych kierowców jadących za Tobą i nie tylko. Co równie ważne, źle zabezpieczone materiały to również duże prawdopodobieństwo na uzyskanie mandatu, którego na pewno być nie chciał. Zatem, jak powinieneś podejść do tego tematu, aby jechać z czystym sumieniem?

Art. 61 o ruchu drogowym (wersja skrócona)

Przede wszystkim ładunek, który przewozisz, nie może przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu lub jego dopuszczalnej ładowności. Co równie istotne, nie możesz on (ładunek) w żaden sposób utrudniać kierowania samochodem. 

Ponadto — przewożony ładunek nie możesz zasłaniać świateł, urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych oraz innych oznaczeń, a także nie możesz ograniczać widoczności drogi. 

Przewożone produkty muszą być odpowiednio zabezpieczone we wnętrzu pojazdu, nie mogą one też w żaden sposób się w nim przemieszczać podczas jazdy. Za przykład możemy wziąć np. pasy transportowe z napinaczem, w tym klamry do pasów transportowych wysokiej jakości itd. 

Co równie istotne, pasy transportowe podtrzymujące cały ładunek powinny być zabezpieczone przed nieprzewidzianym rozluźnieniem się, w tym przed swobodnym zwisaniem oraz spadnięciem podczas przewożenia asortymentu. 

Więcej na ten temat dowiesz się z: https://lexlege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/art-61/

Pamiętaj, aby dokładnie prześledzić całą zawartość artykułu, aby uniknąć niepotrzebnych problemów. 

Jak odpowiednio zabezpieczyć ładunek?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wykorzystaj do tego profesjonalne dodatki, takie jak pasy transportowe (w tym te z napinaczem), pasy mocujące, gumy transportowe itd. W internecie znajdziesz wiele rodzajów asortymentu, który z pewnością Ci z tym pomoże. 

Pasy transportowe z napinaczem z pewnością pomogą Ci odpowiednio przytwierdzić ładunek znajdujący się we wnętrzu pojazdu w sposób, aby nie przemieszczał się podczas jazdy. 

Pamiętaj również, aby zachować szczególną ostrożność podczas kierowania pojazdem obciążonym sporym ładunkiem. Nie spiesz się i jedź ostrożnie. 

Zapoznaj się z naszą ofertą na :

  1. Jazdy dodatkowe kat. AM
  2. Jazdy dodatkowe kat. A1
  3. Jazdy dodatkowe kat. A2
  4. Jazdy dodatkowe kat. A
  5. Jazdy dodatkowe kat. B
  6. Jazdy dodatkowe kat. BE
  7. Jazdy dodatkowe kat. C
  8. Jazdy dodatkowe kat. CE / C+E
  9. Jazdy dodatkowe kat. D

Zobacz również ile kosztuje kod 95?