Czy rozwiązywanie testów może zastąpić naukę przepisów?

29 listopada 2021

Wielu kursantów w trakcie nauki teorii na kursie prawa jazdy w szkole nauki jazdy w Tarnowskich Górach, Radzionkowie, Piekarach Śląskich oraz w szkole jazdy w Zabrzu głównie rozwiązuje testy próbując tym samym wyuczyć się pytań na pamięć. Jest to jednak metoda która po pierwsze słabo przygotowuje do zdania egzaminu teoretycznego, a po drugie utrudni nam naukę części praktycznej. Pytań z egzaminu państwowego na prawo jazdy jest prawie niemożliwym wyuczyć się na pamięć, baza liczy sobie ponad 3000 pytań egzaminacyjnych które są losowane ponadto osoby uczące się tylko z testów często zaznaczają złe odpowiedzi ponieważ kojarzą zdjęcie lub film z innego pytania egzaminacyjnego w którym pytano o coś zupełnie innego.

Jeśli nawet jednak nauczymy się testów to będzie to niestety pokutowało podczas jazd, dlatego że bez znajomości konkretnych przepisów ruchu drogowego nie będziemy umieli sobie poradzić w ruchu drogowym. Z tego też powodu ważnym jest aby oprócz rozwiązywania testów poświęcić również czas na normalną naukę przepisów z książek oraz uważnie słuchać i śledzić co tłumaczy nam wykładowca podczas wykładów.

Zapraszamy na wykłady do naszych biur szkoły jazdy w Tarnowskich Górach i Radzionkowie oraz w nauce jazdy Zabrze podczas których przygotujemy Państwa do egzaminu teoretycznego.