Jak zapisać się na kurs prawa jazdy krok po kroku? Co to jest Profil Kandydata na Kierowcę – PKK?

Jak się zapisać na kurs? Co potrzebuję? Co to jest to PKK?
Od 19 stycznia 2013 r. stworzono- PKK. Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) to elektroniczny dokument, generowany w systemie przez wydział komunikacji starostwa powiatowego, zawierający dane i informacje identyfikujące osobę ubiegającą się o wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdami. Dokument ten jest niezbędny do
rozpoczęcia szkolenia na kursie prawa jazdy w szkole nauki jazdy Tarnowskie Góry oraz przystąpienia do egzaminu.

Gdzie uzyskam PKK?
W wydziale komunikacji odpowiednim do Twojego miejsca zameldowania/zamieszkania.

Jeżeli jesteś zameldowany w miasto Tarnowskie Góry oraz powiat tarnogórski – w skład powiatu wchodzą Kalety, Miasteczko Śląskie, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg, Zbrosławice – musisz udać się tu:

Starostwo Powiatowe – Wydział Komunikacji
Karłuszowiec 5
42-600 Tarnowskie Góry
poniedziałek, środa, czwartek 7.30 -15.00,
wtorek 7.30-16.30,
piątek 7.30-13.30

Jeżeli jesteś zameldowany w Bytomiu, udaj się tu:

Urząd Miejski
41-902 Bytom,
ul. Parkowa 2
poniedziałek: 7.30 – 17.30,
wtorek – piątek: 7.30 – 15.00
Referat Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów nie przyjmuje stron w środy w godz. 12.00 – 15.00.

Co potrzebuję by uzyskać PKK?
Dokumenty z jakimi musisz się zgłosić do swojego Starostwa/Urzędu aby dostać Profil Kandydata na Kierowcę:

• Dokument tożsamości w postaci dowodu osobistego bądź ważnego paszportu.
  • Badanie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami od osoby posiadającej uprawnienia do badania kierowców. Badania możesz wykonać na własną rękę, stała cena badania podyktowana ustawą to 200zł.
  • Zdjęcie. Swoje. Jedno. Takie jak do dowodu. Kolorowe.
  • Wniosek o wydanie prawa jazdy. Dostaniesz i wypełnisz na miejscu w urzędzie.
  • Zgodę rodziców. Jeśli jesteś niepełnoletni/nia także pisemną zgodę na udział w kursie.

Proste? Proste jeśli nie, chętnie służymy pomocą.
W obecnej sytuacji epidemiologicznej by zrobić badania najpierw trzeba telefonicznie umówić się na wizytę w danej przychodni.

Jeśli uzyskałeś już PKK, zapraszamy do naszych biur gdzie będziesz mógł rozpocząć swój kurs
prawo jazdy Zabrze.

Jeżeli masz jakieś pytania związane z formalnościami przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy w wybranej szkole jazdy zapraszamy do naszych biur:

Szkoła Nauki Jazdy Expert
42-600 Tarnowskie Góry