Jak wygląda egzamin wewnętrzny teoretyczny?

11 października 2021

Przed ukończeniem kursu na prawo jazdy Tarnowskie Góry, musisz zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny oraz praktyczny w jednym z naszych biur nauki jazdy w Tarnowskich Górach lub Radzionkowie. Wielu kursantów nie wie jednak jak dokładnie wygląda taki egzamin lub myli go z egzaminem państwowym.

Egzamin wewnętrzny ma za zadanie sprawdzenie poziomu wiedzy kursanta i jest obowiązkową częścią kursu. Przeprowadzamy go w jednym z naszych biur w Tarnowskich Górach lub Radzionkowie w okolicach Piekar Śląskich, szkoły nauki jazdy Zabrze oraz Rudy Śląskiej w momencie gdy zakończysz część praktyczną kursu prawa jazdy kat. AM, A1, A2, A, B, B+E, C, C+E, D, T. Z egzaminu wewnętrznego teoretycznego zwolnieni są jedynie kursanci którzy wybrali kurs prawa jazdy e-learning.

Za egzamin wewnętrzny nic nie płacisz, niezależnie czy jest to twoje pierwsze podejście czy go poprawiasz. Zasady przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego są takie same jak te państwowego. Egzamin trwa 25 minut, w części podstawowej masz 20 sekund na zapoznanie się z treścią pytania i 15 sekund na udzieleni odpowiedzi. W części specjalistycznej na zapoznanie się z treścią pytania masz 50 sekund.

Pytania podzielone są na 3 kategorie:

  • Pytania o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego za które dostajemy 3pkt.
  • Pytania o średnim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego za które dostajemy 2pkt.
  • Pytania o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego za które dostajemy 1 pkt.

Rozwiązując egzamin należy też pamiętać o tym że po udzieleniu odpowiedzi i przejściu do kolejnego pytania nie ma możliwości powrotu do poprzedniego pytania.