Zatrzaśnięte kluczyki w aucie — co zrobić w takiej sytuacji? Szkoła Jazdy radzi:

4 maja 2023

Awaryjne otwieranie samochodu to koszmar chyba każdego kierowcy. Niestety, są to sytuacje, które zdarzają się na porządku dziennym. Wystarczy chwila nie uwagi, pośpiech, dekoncentracja i problem gotowy. Jednym z niewielu plusów w takim przypadku jest zatrzaśnięcie kluczyka np. obok domu lub w mieście, w którym się mieszka, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że szybciej uporasz się z tym problemem. 

Jak otworzyć auto bez kluczyka? Awaryjne otwieranie samochodu, czy jest to dobry pomysł? 

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć Ci w tym wpisie. 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Awaryjne otwieranie samochodu — czy jest na to sposób? Nauka Jazdy zaleca:

Jest kilka sposobów, które mogą pomóc w awaryjnym otworzeniu pojazdu. Aczkolwiek przed ich podaniem chcemy wpierw zaznaczyć, że w takiej sytuacji najważniejszy jest spokój i zdrowy rozsądek

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie to nie powód (przynajmniej nie od razu) do tego, aby wybijać szybę lub wzywać fachowca. 

Jeżeli problem przytrafił się pod domem lub w miejscowości, w której mieszkasz, wystarczy, że znajdziesz zapasowy kluczyk i gotowe (w przypadku drugiej opcji konieczne będzie wezwanie znajomego lub taksówki). 

Tutaj również chcemy podkreślić, że zatrzaśnięte drzwi nie zawsze wiążą się z brakiem dostępu do kluczyków ogółem. Co dokładnie mamy na myśli? Otóż należy pamiętać jeszcze o drzwiach bagażnika, które niekoniecznie mogły się zamknąć, dlatego też nie możesz spisywać tej sytuacji od razu na straty. Przed podjęciem radykalnych kroków sprawdź dodatkowo bagażnik. Oczywiście nie jest to gwarancja rozwiązania problemu, aczkolwiek zawsze warto skorzystać z tej możliwości. 

Sprawdź także: Włączony silnik na postoju — czy to legalne?